Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystanie z niej oznacza zgodę na ich używanie.

Chrzest Marianny Bisping

130 lat temu w Głębowicach, w dniu 9 marca 1892 roku urodził się Tytus Karol Józef Dunin ze Skrzynna. Ochrzczony był w miejscowym kościele, w dniu 4 kwietnia 1892 roku. Jego rodzicami chrzestnymi byli ks. Kanonik Karol Krementowski, oraz siostra ojca Jadwiga Albina z Duninów ze Skrzynna Romerowa.
Tytus Dunin był najstarszym synem Stanisława Dunina ze Skrzynna i Marii Ursyn Pruszyńskiej właścicieli majątków ziemskich w Głębowicach, Gierałtowiczkach, oraz Choczni.
W dniu 17 września 2022 roku, sto trzydzieści lat po tym wydarzeniu, w miejscowym kościele w Głębowicach, została ochrzczona Marianna Rita Dagny Maria Bisping - Walas, urodzona 26 kwietnia 2022 roku w Krakowie. Marianna jest córka Anny Teresy Bisping i Michała Walas. Rodzice Marianny w 130 rocznicę urodzenia jej prapradziadka postanowili przybyć z dzieckiem do byłej rodzinnej parafii w Głębowicach, gdzie znajduje się krypta „Rodziny Dunin ze Skrzynna”, w której spoczywają nasi przodkowie, z ostatnim tam pochowanym w roku 1903 Stanisławem Duninem ze Skrzynna, a którego to kościoła kolatorami Rodzina Dunin ze Skrzynna była do 1939 roku.
Uroczystości towarzyszyli liczni krewni i przyjaciele rodziców Marianny. Rodzicami chrzestnymi zostali Maria Zofia Rostworowska z Morawskich, oraz Maciej Czerwiński. Do Mszy Świętej służyła Cecylia Bisping i miejscowy ministrant z Głębowic. Organistą była miejscowa mieszkanka Głębowic. Modlitwę za wiernych odczytali Antoni Bisping, Jan Bisping, Cecylia Bisping, oraz brat Marianny - Ludwik Bisping - Walas. Po uroczystościach religijnych nowo przyjęta do wiary katolickiej Marianna, wraz z Rodzicami zorganizowali w pobliskich Gierałtowiczkach rodzinne spotkanie na którym rozmów było co nie miara.