Właściwy moment, aby przemówić
Mówi się o historiach prawdziwie epickich. W tym przypadku to za mało powiedziane. Pasjonująca opowieść Anety obejmuje jej dostatnie dzieciństwo w Polsce, a następnie wpływ polityki na losy jej rodziny: obecność jej ojca na Liście Schindlera pod nr 41, jej niewiarygodne przejścia podczas wojny, początki państwa Izrael, rozkwit mody w latach 60., radość z pracy w branży sukni ślubnych. Opowieść zamyka uhonorowanie osób, które ocaliły ją przed Zagładą w Polsce i na Węgrzech.
Aneta bardzo wyraziście i szczegółowo wspomina kluczowe momenty swego życia. Dzięki temu pozwala nam ujrzeć naszą wspólną historię w nowym świetle i potraktować ja jako przestrogę. Patrzymy na świat jej oczyma, gdy zabiera nas w swą niezapomnianą podróż, jesteśmy świadkami wojny, wypędzenia, emigracji. To także opowieść o rodzinie i wytrwałości, o strachu i miłości, i o tym co w ludzkiej naturze najlepsze i najgorsze.
W swojej relacji, począwszy od 1929 roku aż do czasów współczesnych, Aneta wspomina dzieciństwo w Europie, narodziny państwa Izrael, służbę wojskową w stopniu sierżantki, a także wyjazd do Australii i odnalezienie miłości. Wraz z mężem Josephem wychowali trójkę dzieci i stworzyli prężną firmę o światowym zasięgu.
W ciągu dziewięciu dekad życia Aneta doświadczyła trudów, dramatów, radości, szczęścia i miłości - a teraz nadszedł „Właściwy moment, aby przemówić”. Jej niezwykłe życie to źródło, w którym każdy odnajdzie dla siebie cenne lekcje.