Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystanie z niej oznacza zgodę na ich używanie.

Wspomnienia Józefa Bispinga - tom pierwszy już w sprzedaży

Ceny książki:
- z kolorowymi fotografiami - 120 zł
- z czarno białymi fotografiami - 100 zł

Wspomnienia Józefa Bispinga (1913-2001) to dokumentacja fragmentu dziejów rodziny żyjącej od XVI w. na terenie historycznego Wielkiego Księstwa Litewskiego, a od XIX posiadającej ordynację w Massalanach, w powiecie grodzieńskim. Ich autor, urodzony jeszcze w Cesarstwie Rosyjskim, w pierwszym tomie skoncentrował się na opisie swego dzieciństwa i młodości, przeżywanych już w niepodległej Polsce międzywojennej. Drugi tom obejmie lata II wojny światowej i czas początków nowej komunistycznej rzeczywistości. Tom trzeci ukaże etap życia emigracyjnego autora w Szwecji i Kanadzie.
Wspomnienia przynoszą bogatą dokumentację ludzkich losów, miejsc utraconych i tworzonych, są źródłem informacji o sposobach zarządzania majątkami i domami, życiu rodzinnym i towarzyskim, edukacji i wychowaniu, o warunkach podróżowania czy uprawianych sportach. Dają wgląd w świat wartości polskiego ziemiaństwa, ukazują jego zaangażowanie w działalność społeczną i polityczną, skalę patriotyzmu w czasach, kiedy w życie prywatne bohaterów nieustannie wdzierała się historia.
Wspomnienia otrzymały naukowe opracowanie, zostały opatrzone przypisami, indeksami osób i miejsc, a narracji towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny, pochodzący przede wszystkim z rodzinnych archiwów Bispingów.

⇒ Wspomnienia Józefa Bispinga

⇒ Sprzedaż książek